HELVACI HUKUK BÜROSU İstanbul Firma Bilgileri - sirketimburada.com
Ana Sayfa
Firma Kategorileri
Seri İlanlar
Fuar Etkinlikler
Bize Ulaşın
Giriş Yap
Hesap Ayarlarım
Eklemiş Olduklarım
Yeni İçerik Ekle
Favori Firmalarım
Destek Talepleri
Banka Hesap Bilgileri
Çıkış
Bulunduğunuz bölgede yer alan firmaların haberlerini, ilanlarını ve ürünlerini listeleyelim ...
FİRMAYA E-POSTA GÖNDER
FİRMAYA E-POSTA GÖNDER
7 + 7 = ?
FİRMAMI EKLEMEK İSTİYORUM 5 dakikanızı ayırarak firmanızı ekleyin..
ADRES VE HARİTA BİLGİLERİ
HELVACI HUKUK BÜROSU Ana Sayfa > AVUKATLIK > Kategori Yok
YETKİLİ KİŞİ :
Girilmemiş
YETKİLİ GÖREV :
Yetkili Görev Girilmemiş
FİRMA SEHİR :
İstanbul - Maltepe
FİRMA ADRES :
Cevizli Mahallesi , Zuhal..
FAX :
(0216) 459-52-96
GSM :
(0216) 459-52-96
SOSYAL MEDYA :
AÇILIŞ - KAPANIŞ 08:00 - 20:00
SERVİS SAATLERİ
26 ZİYARETÇİ
FİRMA HAKKINDA BİLGİLER

Boşanma Davası Açma

Boşanma davasının açılması boşanmanın çekişmeli ya da anlaşması olmasına göre değişir. Her türlü açılan bu iki boşanma davasının da açıldığı yer Aile Mahkemesidir. Boşanmak isteyen kişilerin öncelikle boşanma dilekçesi hazırlaması gerekir. İki nüsha dava dilekçesi, ek olarak dilekçeye eklemek istediği belgeler ve nüfus cüzdanı fotokopisi ile birlikte boşanma davası açabilir. İstanbul boşanma avukatı ile açacağınız boşanma davasında hakkınızın yenmesine engel olursunuz. Bu nedenle de davayı tek başınızda açmak yerine boşanma davası açmak için bir avukattan yardım almak sizin için en doğru karar olacaktır.

Çekişmeli Boşanma Davası Nasıl Açılır?

Çiftler birlikte bir hayatı idame ettirmekte güçlük çektiklerinde ve artık anlaşamadıklarında boşanma ile birbirlerinden ayrılabilir. Boşanma davaları iki farklı türe ayrılır. Bunlar çekişmeli ve anlaşmalı boşanmadır. Çekişmeli boşanma davası açmak için aile mahkemesine gitmeniz gerekir.

Aile mahkemesine gitmek için bir boşanma dilekçesinin hazırlanması gerekir. Boşanma avukatı desteği ile boşanma dilekçesi hızlı bir şekilde hazırlanır. Çekişmeli boşanma davasına bakmak için yetkili olacak mahkemeye şu şekilde karar verilir;

  • Boşanmak isteyen tarafların son 6 aylık süreçte ikamet ettikleri yerde bulunan aile mahkemesinde boşanma davasının açılması mümkündür.
  • Davalı olan tarafın yerleşim yerinde olan aile mahkemesinde boşanma davası açılabilir.
  • Davacı olan tarafın yerleşim yerinde bulunan aile mahkemesinde de dava açılabilir.

Anlaşmalı Boşanma Davası Nasıl Açılır?

Maltepe boşanma avukatı yardımı ile bu bölgede boşanma davası açabilirsiniz. Anlaşmalı boşanma davası açabilmek için herhangi bir adliyeye başvurabilirsiniz. Yetkili mahkeme belirlenmesi için boşanma taraflarının da ikametgah adreslerinin herhangi bir şekilde önemi yoktur.

Tarafların ikisi de kabul ettiği takdirde herhangi bir adliyenin aile mahkemesinde anlaşmalı boşanma için dava açmaları mümkündür. Anlaşmalı boşanmanın en önemli unsuru boşanma prosedürü ayarlamaktır. Bu protokol boşanma için esas olarak kabul edilir.

Çekişmeli boşanma davaları içerisinde işleyen süreç bu boşanmalarda geçerli değildir. yani boşanmanın karşı tarafına tebligat yollama, cevap dilekçesi bekleme ya da ön inceleme gibi bütün aşamalar es geçilir ve direkt duruşma günü verilir.

Yapı Firmalari Rehberi
YORUMLAR
YORUM EKLEYİN
Eklenmiş Yorum Bulunmuyor !
ŞİRKETİM BURADA " TÜRKİYE'NİN FİRMA REHBERİ sirketimburada.com 'a üye olarak firmanızı ekleyebilirsiniz. Zaman kaybetmeden sirketimburada.com 'da yerinizi alın.
HEMEN FİRMANI EKLE
BİLGİ ALMAK İSTİYORUM